İklim Değişikliği

Karbon Ayakizimiz

Polisan Holding, 2012 yılından bu yana üç ana faaliyet alanında da sera gazı emisyonlarının yönetilmesinde aktif olarak yer almaktadır: Polisan Boya, Polisan Kimya ve Poliport Kimya. İklim değişikliği ile mücadele çalışmalarımız "ölç, azalt, denkleştir" ilkeleriyle devam ediyor. Faaliyet alanlarımızda iklim değişikliği konusundaki tüm çalışmalarımız, ISO 14064-1 standardı ve Sera Gazı Protokolü (GHG) Protokolü "Hesaplama ve Raporlama Standartları" ile uyumludur. Bu standartlar doğrultusunda, Kapsam 1 ve Kapsam 2 emisyonlarımızı ölçüyor ve Kapsam 3 emisyonlarımızı dahil etmeye başlıyoruz.

CDP Karbon Saydamlık Projesi Açıklamaları

Karbon Saydamlık Projesi (CDP), şirketlerin, şehirlerin, eyaletlerin ve bölgelerin çevresel etkilerini ölçmeleri ve yönetmelerini sağlayan global raporlama sistemini çalıştırmaktadır. CDP dünyada kendini bildirilen çevresel verilerin en kapsamlı koleksiyonunu oluşturdu. Bu, yatırımcıların ve satın alma organizasyonlarının şirketlerin sürdürülebilirlik konularındaki yaklaşımlarına duyduğu sürekli ilginin yansımasıdır.

Bu gelişmelere ve kurumsal stratejimize paralel olarak, 2017 yılında iklim değişikliği etkilerini CDP'ye raporlayacağız. Bu raporlar ortaklarımız, paydaşlarımız, müşterilerimiz ve diğer tüm ilgili taraflar tarafından görülebilir.