Kurumsal Sosyal Sorumluluk

1990'lı yılların başında Dilovası’ndaki 50 dönümlük arazisinin etrafındaki ağaçların kesimine duyarsız kalamayan Necmettin Bitlis, Orman Bakanlığı ile irtibata geçmiştir. Polisan Holding, Orman Bakanlığı’nın "Ağaçlandırma Kanunu" çerçevesinde "koru-kullan" yöntemiyle arazisinin yanı başındaki 2.000 dönümü korumaya gönüllü olarak, 100.000 ağaç dikmiştir. Söz konusu tarihten bu yana, 20 milyon TL harcayarak orman arazisinin etrafını tel örgü ve koruma duvarlarıyla çeviren Polisan Holding, hem ağaç kesimlerini önlemekte hem de diktiği ağaçların bakımını üstlenmektedir.Holding, Malatya ve Dilovası’nda 2 adet Polisan okulu kurmuştur. 1988 yılından bu yana hizmet vermekte olan Mehmet Emin Bitlis Ortaokulu bugünkü rakamlarla yaklaşık 500.000$ tutarında bir yatırım ile inşa edilmiş olup, Polisan Holding her yıl düzenli olarak okulun boya ihtiyacını karşılamaktadır. Mehmet Emin Bitlis Ortaokulu, yılda yaklaşık 160 mezun vermektedir.

Polisan Ortaokulu bugünkü rakamlarla yaklaşık 3 milyon$ tutarında bir yatırım ile inşa edilmiş olup, yılda yaklaşık 100 mezun vermektedir. Polisan Ortaokulu’nun halk oyunları, boya, okul hizmetli giderleri Polisan Holding tarafından düzenli olarak karşılanmaktadır. Polisan Ortaokulu Gençlik Spor Kulübü kapsamında oluşturulan halk oyunları ekibi, her yıl yurt içi/ yurt dışı yarışmalarda ve festivallerde çeşitli dereceler elde etmektedir. Ayrıca 2018 yılında ders saatleri dışında da öğrencilerin okuldan etkin şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla Polisan Holding tarafından okula merhum Necmettin BİTLİS anısına kütüphane yapılmıştır.

Polisan Holding kurulduğu yıldan bu yana düzenli olarak hem Mehmet Emin Bitlis Ortaokulu’na hem de Polisan Ortaokulu’na yaptığı desteklerle öğrencilerin hayata daha mutlu, daha güvenli ve daha güçlü adımlar atmasına katkı sağlayarak her yıl okuldan mezun olan öğrencilerin geleceklerine ışık tutmuş, ihtiyaçlarına cevap vermiş ve verdiği desteklerle hayatlarına renk katmıştır.

Geleceğin umutları olan gençlerin daha zinde ve sağlıklı yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Polisan Holding, Kocaeli’nin en büyük “Eğitim, Kültür ve Spor Kompleksi”ni inşa etmiştir. Yapımı 2017 yılında tamamlanarak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü idaresinde hizmete alınan Kompleks, 21 Aralık 2018’de Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katıldığı resmi bir tören ile hizmete açılmıştır. Daha önceden Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlanan Polisan Ortaokulu’nun da içinde bulunduğu 16 dönümlük arazide bulunan Kompleks için 4 milyon $ tutarında harcama yapılmıştır. En son teknolojik ekipmanlarla donatılarak, bölgenin cazibe merkezi haline gelen ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek nitelikte olan Kompleks, 5.130 m²’lik kapalı alana sahiptir.

3 katlı bu Kompleks içinde;

 • Voleybol, Hentbol, Futsal ve Basketbol Sahaları,
 • Masa Tenisi,
 • Antrenman Sahası,
 • Kamera ve Reji Odası,
 • Hakem Odası,
 • Eğitmen Odası,
 • Fitness Salonu,
 • Bayanlar için Step Aerobik Salonu,
 • Tekvando ve Boks Salonu,
 • Halk Oyunları Salonu,
 • Müzik Eğitim Salonu,
 • Bilgisayar Eğitim Sınıfı,
 • Okuma - Yazma Kursu,
 • El Sanatları Kursu,
 • Dikiş Kursu

bulunmaktadır.


image

Polisan Holding Grup Şirketlerinden Polisan Kansai Boya’nın 9 yıl önce başlattığı ‘Her Ses Bir Nefes’ kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye’de kadınlara karşı fiziksel ve ruhsal şiddet, negatif ayrımcılık gibi her türlü eşitsizliğe dikkat çekmek ve çözüm odaklı toplumsal bilinç edindirme hedefi ile dünden bugüne tüm şiddet gören kadınlarımızın yanında olmaya devam ederek desteğimizi sürdürüyoruz. Başladığımız günden bu yana her sene odağımızdan vazgeçmeden, farklı perspektiflerde ihtiyaç noktalarını vurgulamaya ve çözüm oluşturmaya çalışıyoruz.

Mesleklerinde başarıları ve güçlü duruşlarıyla takdir kazanmış ünlü kadınları ve erkekleri bir araya getirerek, farklı konseptlerde fotoğraf çalışmaları ile toplumsal cinsiyet eşitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi şiddet, ekonomik bağımlılık gibi konulardaki sosyal sorunları cesur bir şekilde ele aldık ve böylece toplumsal farkındalığı artırarak, kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçladık; proje kapsamında düzenlenen fotoğraf sergileri tüm Türkiye’de kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çektik.

2020 yılı konseptimiz “kadın sorunlarının üstünü, kolektif çözümlerin altını çiziyoruz” idi. Bu konsept dahilinde Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), ile çalıştık. Bu konuda kısa vadeden çok sürdürülebilir katkılar sağlanmasının önemine inanıyor, bu nedenle projelerimizin STK ayağında kalıcı çözümler ile yer alıyoruz. Bu kapsamda; Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın Dayanışma Merkezi Ofisi, Kadın Sığınakları, Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınakları'nın kapasitesinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine destek olduk ve TEKSEM (Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi) Tiyatro Grubu’nun oyununun sergilenmesine katkı sağladık.

POLİSAN BOYA’YA KRİSTAL ELMA’DAN 3 ÖDÜL

“Her Ses Bir Nefes” Projesi’nin 2015 yılında Facebook ve Twitter üzerinden tanıtımı için hazırlanan viral film, reklamcılık sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan Kristal Elma’da dijital kategoride 3 ödül birden alma başarısı gösterdi.

Facebook ve Twitter’ın yeni, videoları otomatik sessiz oynatma özelliğinden faydalanılarak “Sesi Olmayan Kadın” adıyla hazırlanan viral film, sadece internette 2 milyon kişi tarafından izlendi. Tümüyle sessiz olan videoda, bir kadının haykırarak yardım istemesi görülüyor. Kullanıcılar filmin sesiyle oynayıp durumu fark edene kadar videoda ses ikonunun olduğu yerde “O sesini duyuramıyor. Tıpkı Türkiye’de şiddet gören binlerce kadın gibi…” mesajı ekrana geliyor.

Reklamcılık sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan Kristal Elma’da, dijital kategoride 3 ödüle layık görülen “Sesi Olmayan Kadın” filmi, “Medya / Ürün ve Servis Diğer” kategorisinde 1 Kristal Elma, “Dijital Reklam /Digital Reklam Kalıpları Kıran Mecra Kullanımı” kategorisinde 1 Gümüş Elma ve “En Yaratıcı Sosyal Sorumluluk Kampanyası” kategorisinde 1 Bronz Elma ödülüne layık görüldü.

www.youtube.com/embed/kP2AlX8epG4HER SES BİR NEFES 9 - 2019

2019 yılında Her Ses Bir Nefes kurumsal sosyal sorumluluk projesinde “Duy Sesimi, Nefes Ol Bana” ana teması işlenmiştir. Söz ve bestesi Polisan Kansai Boya’ya özel olarak hazırlanan film ile 8 yıldır olduğu gibi tüm Türkiye'de kadın sorunlarına karşı, toplumsal bilinci yaygınlaştırmak ve bu bilinci kamuoyuyla paylaşmak hedeflenmiştir. 2019 yılında projenin STK ayağında Yeni Başlangıçlar Derneği ile işbirliği sağlanmış; merkezin önemli ihtiyaçları karşılanmıştır.
HER SES BİR NEFES 8 - 2018

2018 yılında Her Ses Bir Nefes kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ana teması olan ‘’Kadın Sorunları Kırmızı Çizgimizdir’’ ile “Söz konusu kadınsa hayatta hepimizin kırmızı çizgileri ortak olur” ana teması işlenmiştir. 2018 yılında, çocuk gelinler, okutulmayan kız çocukları, kadınlara karşı fiziksel ve ruhsal şiddet, kadın cinayetleri, kadınlara karşı negatif ayrımcılık gibi özetle kadına karşı her türlü şiddet ve eşitsizliği barındıran kadın sorunları, Polisan Holding’in radarında olmuştur. Filmde Mehmet Aslantuğ, Ozan Güven, Altan Erkekli, Mazhar Alanson, Arzum Onan, Zuhal Olcay, Demet Evgar, Şebnem Bozoklu gibi birbirinden başarılı sanatçılar kendi kırmızı çizgilerini ifade ederek ‘Her Ses Bir Nefes’ için ses olmuşlardır. Polisan Holding, proje kapsamında, Yeni Başlangıçlar Derneği ile Psikoterapi Merkezi Atatürk Çocuk Destek Merkezi’nin (ÇODEM) renovasyonu ve güçlendirilmesi kapsamında bazı ihtiyaçlarını karşılayarak destek sağlamıştır.

HER SES BİR NEFES 7 - 2017
HER SES BİR NEFES 6 - 2016

Polisan Boya’nın kadına yönelik şiddete ve onların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiği “Her Ses Bir Nefes” sosyal sorumluluk projesi altıncı yılında, Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (TEKSEM) oyuncuları işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında birbirinden farklı sanatçıların kadın sorunlarına karşı çözüm odaklı yaklaşımlarının yer aldığı “Her Ses Bir Nefes 6” Sergisi’nin açılışı ve TEKSEM oyuncularının Komşuluk Bizde Kalsın isimli oyununun galası 18 Kasım’da İstanbul Profilo AVM’de gerçekleşti.

Kadın sorunlarına dur demek, şiddetin olmadığı, sevgi ve şefkatle kurulu bir dünya için objektif karşısına geçen kadın ve erkek sanatçıların fotoğraflarıyla oluşan “Her Ses Bir Nefes 6” Sergisi, TEKSEM oyuncuları tarafından sahnelenecek bir oyun ile birlikte, İstanbul’un yanı sıra, Ankara, Bursa, İzmir, Trabzon, Elazığ’da tekrarlanacak.

Meme kanserinde erken teşhisin öneminin anlatıldığı oyunda, 6 yıldan bu yana gerçekleştirilen “Her Ses Bir Nefes” projesinden mesajlar da yer alıyor. Müzikleri Feridun Düzağaç, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil’in üstlendiği oyunda, meme kanserini atlatan kadınlar da misafir oyuncu olarak görev alıyor.

“Her Ses Bir Nefes 6” fotoğraf sergisi, tüm Türkiye’de kadınların maruz kaldığı sorunlara karşı dikkat çekerken, özellikle aile içi şiddete sessiz kalmamanın önemini vurguluyor.

Projeye destek veren isimler şöyle; Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Ayda Aksel, Aydan Şener, Aylin Kabasakal, Bekir Aksoy, Deniz Özerman, Derya Alabora, Durul Bazan, İrfan Kangı, Lale Mansur, Oya Aydoğan, Süeda Çil, Volkan Severcan, Zuhal Yalçın ile TEKSEM oyuncuları Banu Koçak, Can Girgin, Cansu Ahu Bancıoğlu, Duygu Aydın, Ege Ebcin, G. Can Yıldırım, Gamze Elibol, Melike Katırcı, Murat Kanan, Turgut Yavuz, Yaşar Ayvacı.


HER SES BİR NEFES 5 - 2015

2015 yılında 5. kez gerçekleştirilen “Her Ses Bir Nefes” Projesi, Türkiye’de kadın sorunlarına karșı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok kolektif çabalarla çözüme ulașılabileceği bilincini yaygınlaștırmak ve bu bilinci kamuoyu ile paylașarak kadınlara destek olmak amacıyla, bu yıl ilk defa erkeklerin de dahil olduğu 58 ünlü sanatçıyı bir araya getirdi.

Son 3 Proje’nin fotoğraflarını çeken Hakan Yüksek bu yıl da Proje’de yer alarak iki konseptte fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. İlk konseptte, tabularla, ön yargılarla, toplumsal baskılarla kendi hayatına hapsolmuş, sıkışmış ve aslında karşılıklı birbirlerini esir eden insanların yüzleri fotoğraflandı. Çeşitli yaftalar, yıpranan yüzler, şiddet yüzünden kararan çehreler, korkmuş kadın ve erkekler, mutsuz kişiler, yanlış, eksik, zorla yaşanmaya çalışılan hayatların yüzlere yansımasına yer verildi. İkinci konseptte ise, baskılara maruz kalmamış, ön yargılardan kurtulmuş, toplumsal baskıları üzerinde hissetmeyen, tabularından kurtulmuş, zincirlerini kırmış, birlikte yaşamayı öğrenmiş, incitmekten sakınan kadın ve erkek yüzleri fotoğraflandı.

Projeye destek veren isimler şöyle: Alex Tataryan, Ali Biçim, Ali İl, Aret Vartanyan, Aslıhan Güner, Asuman Dabak, Ayşenil Şamlıoğlu, Barış Hayta, Belma Canciğer, Billur Kalkavan, Bora Öztoprak, Burcu Biricik, Burcu Kıratlı, Can Güreler, Cansu Tosun, Cem Kılıç, Ceren Benderlioğlu, Çicek Dilligil, Deniz Özerman, Deniz Sipahi, Ece Üner, Eflatun, Eylül Öztürk, Ezgi Çelik, Filiz Ahmet, Fulya Zenginer, Gökhan Alkan, Gurur Aydoğan, Güneş Emir, Gürgen Öz, Hazım Körmükcü, İpek Tanrıyar, İpek Yaylacıoğlu Usta, Jahan Barbur, Kemal Uçar, Lale Cangal, Lemi Lilozof, Mert Ali İçelli, Murat Serezli, Nazlı Mengi, Nilüfer Açıkalın, Nilüfer Aydan, Oral Özer, Oya Aydoğan, Oya İnci, Özgün, Pamir Pekin, Selda Alkor, Selin Altay, Serkan Ercan, Serkan Şenalp, Soner Arıca, Şebnem Özinal, Ufuk Kaplan, Uğur Karabulut, Yıldız Kültür, Zeyno Günenç, Zuhal Yalçın.


HER SES BİR NEFES 4 - 2014

“Her Ses Bir Nefes” Projesi’nin üçüncü yılında, susturulmuș ve sindirilmiș kadınları temsil etmek üzere “kafes’’ konseptiyle fotoğrafları çekilen 55 kadın, fotoğraflarının altında toplumsal cinsiyet eșitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi șiddet, ekonomik bağımlılık gibi konuları içeren güçlü ve cesur mesajlara yer verdiler. Böylece, kadınların maruz kaldığı “kötü, eșitsiz, insanlık dıșı, ayrımcı, baskıcı, eksik” tutumlara dikkat çekerek, kamuoyunda farkındalık yarattılar.

Proje’ye destek veren isimler şöyle: Aslı Omağ, Ayça İnci, Aylin Kabasakal, Ayşe Tolga, Ayşen Batıgün, Ayşen İnci, Aytaç Öztuna, Bennu Yıldırımlar, Betül Arım, Canan Anderson, Ceyda Ateş, Çiğdem Batur, Deniz Alan, Deniz Özerman, Derya Şensoy, Dilek Yorulmaz, Ece Özdikici, Ece Seçkin, Elif Güvendik Nayman, Emel Acar, Emel Çölgeçen, Fotoş Kabasakal, Funda İlhan, Gamze Karaman, Gizem Hatipoğlu, Hande Katipoğlu, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Meltem Miraloğlu, Merve Oflaz, Nuray Sayarı, Oya İnci, Özge Gürel, Özlem Özçelik, Pelin Çini, Pelin Ermiş, Pelin Öztekin, Pınar Ergüner, Seda Akgül, Seda Demir, Selin Altay, Selin Ortaçlı, Şahika Ercümen, Şenay Akay, Tanem Sivar, Taylan Kümeli, Tuğçe Özbudak, Yağmur Tanrısevsin, Yasemin Özilhan, Yeşim Salkım, Zuhal Yalçın.


HER SES BİR NEFES 3 – 2013

“Her Ses Bir Nefes” Projesi’nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’ne özel olarak 66 ünlü kadın, kadına yönelik şiddete “hayır” demek ve toplumsal birlik oluşturmak için bir araya geldiler. Ünlüler, şiddet kelimesi karşısında ağladılar, haykırdılar, çığlık attılar, şiddet duygusunu içtenlikle objektife yansıttılar ve tepkilerini gösterdiler.

Proje’ye destek veren isimler şöyle: Alanur Özalp, Aslı Omağ, Aslıhan Güner, Ayça İnci, Ayçin İnci, Aydan Kaya, Aylin Kabasakal, Ayşe Ertaş, Ayşenur Yazıcı, Ayşin Zeren, Ayten Uncuoğlu, Bedia Ener Öztep, Bennu Yıldırımlar, Berrak Kuş, Betül Arım, Buket Dereoğlu, Burçin Abdullah, Ceren Soylu, Deniz Özerman, Derya Alabora, Derya Artemel, Dilek Yorulmaz, Duygu Şen, Eda Özerkan, Elif Güvendik Nayman, Emel Çölgeçen, Fulya Zenginer, Gizem Soysaldı, Gülçin Çakır, Hande Doğandemir, Hande Kazanova, Hande Subaşı, Hilal Ergenekon, Hülya Uğur, Işıl Reçber, Ivana Sert, İpek Tanrıyar, Larissa Gacemer, Mehtap Bayri, Melike Öcalan, Merve Oflaz, Nalan Aksoy, Nazlı Tolga, Nazlı Tosunoğlu, Nermin Denizci Taşpınarlı, Neslihan Yeldan, Nilüfer Aydan, Oya Aydoğan, Özge Borak, Özge Uzun, Pelin Akil, Pınar Altınok, Selin Altay, Sibel Bilgiç, Simge Defne Çelik, Suzan Kardeş, Şebnem Özinal, Şebnem Sungur, Tuğçe Özbudak, Tuluhan Tekelioğlu, Ufuk Kaplan, Zahide Yetiş, Zeynep Alasya, Zeynep Mansur, Zeynep Tunuslu, Zeynep Turan.


HER SES BİR NEFES 2 – 2013

“Her Ses Bir Nefes” Projesi kapsamında ikincisi düzenlenen fotoğraf sergisinde objektif karşısına geçen 59 sanatçı iki farklı konsept için poz verdiler.

İlk konseptte puslu ve kirli bir camın ardından bakan sanatçılar, toplum dışına itilmiş, susturulmuş ve baskılanmış kadını simgelerken; kadının bireysel engellenmelerini özgür ve doğal ifadeleriyle anlattılar. İkinci konseptte ise, ağın içinde poz veren sanatçılar kadının engellendiğini dile getirirken, bu sorunun toplumsal bir bilinçle ve eğitim ağıyla çözülebileceğini ifade ettiler. Kadın sorunlarının aslında tek tek yaşanmadığını, adeta balık ağına yakalanan ve yine toplumsal engeli hisseden kadının yalnız olmadığını, bunun aynı zamanda toplumsal bir yara olduğunu gözler önüne serdiler.

Proje’ye destek veren isimler şöyle: Alanur Özalp, Aslı Omağ, Aslıhan Güner, Ayça İnci, Ayçin İnci, Aydan Kaya, Ayşe Ertaş, Ayşenur Yazıcı, Ayşin Zeren, Ayten Uncuoğlu, Bedia Ener Öztep, Bennu Yıldırımlar, Berrak Kuş, Berrin Aktuğ, Betül Arım, Buket Dereoğlu, Burçin Abdullah, Ceren Soylu, Deniz Özerman, Derya Alabora, Derya Artemel, Duygu Şen, Eda Özerkan, Elif Güvendik Nayman, Fulya Zenginer, Gizem Soysaldı, Gülçin Çakır, Hande Doğandemir, Hande Kazanova, Hande Subaşı, Hilal Ergenekon, Hülya Uğur, Ivana Sert, İpek Tanrıyar, Mehtap Bayri, Melike Öcalan, Merve Oflaz, Nalan Aksoy, Nazlı Tolga, Nazlı Tosunoğlu, Neslihan Yeldan, Oya Aydoğan, Özge Borak, Özge Uzun, Pelin Akil, Pınar Altınok, Selin Altay, Sibel Bilgiç, Simge Defne Çelik, Suzan Kardeş, Şebnem Özinal, Şebnem Sungur, Tuluhan Tekelioğlu, Ufuk Kaplan, Zahide Yetiş, Zeynep Alasya, Zeynep Mansur, Zeynep Tunuslu, Zeynep Turan.


HER SES BİR NEFES 1 – 2012

Polisan Boya'nın katkılarıyla ilk kez gerçekleştirilen, proje tasarımı ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği "Her Ses Bir Nefes" Projesi, mesleklerinde başarıları ve güçlü duruşlarıyla takdir kazanmış 57 ünlü kadını bir araya getirdi. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilciliğinin teknik destek verdiği Proje’nin fotoğrafları Serhat Hayri (Studio Plus) ve Tayfun Çetinkaya (Bird Office) tarafından çekildi.

Fotoğraf çalışması için her sanatçı iki farklı konsept için poz verdi. İlk konseptte yüzlerini stretch filmle kapatan sanatçılar susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelerken ikinci konseptte sessiz çığlıklarıyla tek nefes oldular. 57 ünlü kadın fotoğraflarını toplumsal cinsiyet eşitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi şiddet, ekonomik bağımlılık gibi konulardaki cesur sosyal mesajları ile destekledi.

Proje’ye destek veren isimler şöyle: Açelya Akkoyun, Akasya Asıltürkmen, Aslı Omağ, Ayça İnci, Aydan Kaya, Aydilge, Ayşe Ertaş, Ayşen İnci, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Betül Arım, Betül Demir, Billur Kalkavan, Birsen Dürülü, Ceren Taçan, Deniz Özerman, Deniz Pulaş Akkartal, Didem Balçın, Didem İnselel, Didem Soydan, Dilek Yorulmaz, Duygu Yetiş, Ebru Üstüntaş, Ece Gürsel, Ece Uslu, Elif Güvendik, Emel Çölgeçen, Fatoş Kabasakal, Fulya Zenginer, Goncagül Sunar, Grup Hepsi, Güneş Emir, İncilay Şahin, İpek Tanrıyar, Lale Cangal, Melis Sökmen, Meltem Sırtıkara, Mine Çayıroğlu, Mine Tugay, Nilbanu Engindeniz, Oya İnci, Özge Borak, Pelin Akil, Pelin Batu, Sacide Taşaner, Sedef İybar, Sevtap Ünal, Sinem Güven, Sumru Yavrucuk, Şebnem Özinal, Şule Erden, Türkü Turan, Yasemin Hadivent, Yasemin Öztürk, Yeşim Gül, Zeliha Sunal, Zeynep Mansur.

Üniversitelerdeki bilimsel potansiyelin sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesini hedefleyen Polisan Kansai Boya Mağaza Konsept Tasarım Atölyesi Projesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle 14-16 Mart 2018 tarihleri arasında geçekleştirilmiştir. Atölye çalışmalarına, üniversitenin Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü’nden katılan 24 başarılı öğrenci, 3 gün boyunca emek ve zaman ayırarak çok güzel eserler ortaya çıkarmıştır. 24 değerli eser MSGSÜ Mimar Sinan Salonu’nda sergilenirken; Polisan Kansai Boya Yönetim Takımı ile MSGSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Kayhan Ülker, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Nihal Kafalı, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Sema Ergönül ve bölüm başkanlarının katılımıyla düzenlenen tören ile atölye çalışmalarına katılan 24 öğrenciye ödülleri verilmiştir.

image
ŞEHİRLER POLİSAN'LA GÜLÜMSÜYOR...

Belediye ortak projelerinde ilk etapta örnek bir sokakta yer alan binaların boya ihtiyacı Polisan Boya tarafından karșılanarak sokağın güzelleștirilmesi sağlanmaktadır. Devamında ise il/ilçe sakinlerine Polisan Boya liste fiyatı üzerinden belirli oranlarda indirimler ve kredi kartına taksit avantajları sağlanarak ödeme kolaylığı sunulmaktadır.

Polisan Boya tarafından yaklașık 10 yıldır yürütülen belediyelerle ortak boyama kampanyaları Mardin, Malatya, Erzurum, Isparta, Bitlis, Burhaniye, Kütahya, Kadıköy, Pendik, Beyoğlu, Fatih gibi birçok il ve ilçede gerçekleștirilmiș olup yașam alanlarının değișen çehresi, sakinlerinin nezdinde büyük memnuniyet yaratmıștır.

FENER-BALAT REHABİLİTASYON ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA 136 BİNA YENİLENDİ...

Polisan Boya, Fatih Belediyesi’nin, ilçe genelinde yer alan bina cephelerini tarihi dokuya uyumlu hale getirmek ve estetiğe aykırı uygulamaları gidermek amacıyla bașlattığı onarım, yenileme ve rehabilitasyon çalıșmaları kapsamında yer alan ‘Fener-Balat Rehabilitasyon Çalıșmaları’na, kullanılan boyaları tedarik ederek katkıda bulunmuștur.

Fener-Balat rehabilitasyon çalıșmaları kapsamında 136 bina yenilenirken, 36 metruk bina yıkıldı. Cadde ve sokaklardaki yol, kaldırım ve tretuvarlar yenilendi. Balat, boya, badana ve çevre düzenlemeleriyle daha yașanılabilir bir hale gelirken, bu bölge için gerekli ilgi ve alaka da sağlanmıș oldu.

Polisan Boya’nın boya, malzeme sponsoru olduğu projede, Koç Özel Lisesi, Enka Lisesi ve Hisar Eğitim Vakfı’nın lise öğrencileri “Șehrini Boya” Projesi için bir araya gelmișlerdir. 2012’de Kağıthane’deki evleri renklendiren öğrenciler, 2013’te Șișli’nin Ayazağa Mahallesi’nde 10 evi renklendirerek, güzelleștirmișlerdir. Șu ana kadar 4.000 metrekarelik alanın renklendirildiği proje kapsamında öğrenci bulușmaları devam ederek, ihtiyacı olan evler Polisan Boya ile renklendirilecektir.


Küresel düzeyde dünyanın öncü çocuk savunucusu olan UNICEF, çocukların refahını arttırmak ve tüm kız ve erkek çocuklarına tam potansiyellerine ulașma olanağını sunmak için yerel düzeyde çeșitli ortaklarla birlikte çalıșmalar yürütmektedir. Bu amaç doğrultusunda da “İstanbul’un Yıldızları” Projesi ile 9-14 yaș arası okul dıșı kalmıș 90.000 çocuğun hızlandırılmıș eğitimle yașıtlarının seviyesine getirilmesi için gerekli fonların yaratılması ve her yıldız sayesinde 100 çocuğun okutulması hedeflenmiștir.

Holding’in destek verdiği proje, Türkiye’nin ünlü isimlerinden Așkın Nur Yengi, Haluk Bilginer, Ayșe Kulin, Rafet El Roman, Ebru Akel, Deniz Akel ve Kenan Doğulu’nun ișbirliği ile gerçekleștirilmiștir. Burada amaç sanatçıların dünyasını ve yeteneklerini milyonlarca izleyiciyle bulușturmak ve aynı zamanda yıldızların müzayededeki değerlerini arttırarak çocukların aydınlık geleceğine daha fazla katkıda bulunmayı sağlamaktır.


Uluslararası İstanbul Bienali Resmi Sponsorluğu

Uluslararası İstanbul Bineali’nin 2015-2024 yılları arasındaki 10 yıllık sürede Resmi Boya Sponsoru Polisan Kansai Boya olmuştur. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) iş birliğiyle 2018 yılında 4.’sü düzenlenen ‘İyi Bir Komşu’ başlıklı bianele boya desteği sağlanmıştır.

İstanbul Karbon Zirvesi

Dünyanın en önemli sorunlarından biri olan karbon konusunda mücadele kapsamında 2012 yılından itibaren Karbon Ayak İzi hesaplama ve raporlama çalışmaları yürüten Polisan Holding, Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından 2019 yılında 6.’si düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi’ne yaka kartı sponsoru olmuştur.Türkiye’nin 7 Rengi

Polisan Boya 2015 yılında ilk defa düzenlenen Türkiye’nin 7 Rengi Projesi’nin sponsorları arasında yer aldı. Proje kapsamında Robert Kolej Mezunlar Derneği Üniversiteli Robert Kolejliler Komitesi (UNIRC)’ın Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği desteğiyle belirlediği iller olan Rize, Burdur, Şırnak, İzmir, Tekirdağ, Iğdır ve Sivas’tan başarılı fakat imkanları kısıtlı olan 56 öğrenci ilk kez İstanbul’u görme fırsatı yakaladı. Öğrencilerde; kendilerinde ve içinde yaşadıkları dünya hakkında farkındalık uyandırmayı amaçlayan proje kapsamında, öğrenciler bilim, teknoloji, sanat, spor aktivitelerinin yanı sıra İstanbul’da tarihi ve kültürel gezilerden oluşan bir program ile misafir edildiler.

“Evren’in Teni” Sergi Sponsorluğu 6

Çağdaş sanatçılardan Fatma Tülin’in tüm yapıtları ve 25’i koleksiyonerlerden alınmak üzere, değişik dönemlerden derlenen toplam 130 eser “Evrenin Teni” adı ile Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe’de Polisan Kansai Boya’nın sponsorluğunda sergilenmiştir.

Bazaart / Her Eve Bir Sanat

Polisan Kansai Boya, güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören yetenekli ve genç sanat öğrencileri ile yeni mezunları sanatseverlerle buluşturarak eserlerini sergileme olanağı sağlayan Bazaart/Her Eve Bir Sanat Sergisi’ne 2019 yılında da sponsor olmuştur. Kadına Şiddette Farkındalık teması özelinde Sanatçı Mavi Öz ‘’Yapay Gerçeklik” adlı çalışmasıyla Polisan Kansai Boya’nın ödülüne layık görüldü

Türkiye’nin Canı Kampanyası Sponsorluğu

Polisan Kansai Boya, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye tarafından yürütülen “Türkiye’nin Canı” kampanyasına Temmuz 2018’den itibaren destek olmaktadır. Yaptığı bağış, Anadolu’nun tehlike altında ya da kaybolmaya yüz tutmuş canlı türlerinin korunmasına yönelik yerel projelere aktarılmaktadır.

Amatör Lig Futbol Takımı Diliskelesi Spor Sponsorluğu

Polisan Holding, geçtiğimiz sezon çok kısıtlı imkanlar ile süper amatör ligde başarılı bir futbol ortaya koyarak bölgesini gururla temsil eden Diliskelesi Spor takımının sponsoru olmuştur.

Minik Kalplerle El Elele

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı çocuk yuvaları, yetiștirme yurtları, çocuk ve sevgi evlerinde yașamak zorunda olan 0-18 yaș arası çocukların yașam koșullarını iyileștirmek amacıyla kurulan Mika-Der’in Toya Yapı’nın ana sponsorluğunda 29 Mayıs 2013’te düzenlediği ve Ajda Pekkan ve En-Be Orkestrası’nın yer aldığı ‘‘4. Mika-Der Geleneksel Balosu’’nda 1,5 milyon TL’lik rekor bağıș toplanmıștır. Ünlü müzayede üstadı Raffi Portakal’ın yönetiminde gerçekleșen müzayede de Mersin, Manisa, Afyon ve Çanakkale illeri genel ihtiyaçları için bağıș alırken; hayırseverler Kayseri, Edirne, Kocaeli ve Tekirdağ-Çorlu’da birer, İstanbul’da üçer çocuk evinin açılması; Bartın’da ise inșaatı devam etmekte olan sevgi evlerinin tamamlanması için bağıșta bulunmușlardır. Polisan Boya da, ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül’ün çektiği fotoğraflardan olușturulan ve balonun ardından davetlilerle paylașılan özel albüm için sponsorluk vermiștir.