TR EN

Mehmet Hacıkamiloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi


Mehmet Hacıkamiloğlu, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme İhtisası ve Sabancı Üniversitesi’nde Executive-MBA programlarını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına Üstay İnşaat’ta mühendis olarak başlayan Hacıkamiloğlu, 1993 yılında Sabancı Grubu’na Betonsa’da Tesis Yöneticisi olarak katılmış ve kariyerine yine aynı şirket bünyesinde Yatırım ve Planlama Yöneticisi olarak devam etmiştir. 1997 - 1999 yılları arasında Akçansa’da Strateji Geliştirme ve Planlama Müdürü; 1999 - 2001 yılları arasında Agregasa’da Şirket Müdürü; 2001 - 2003 yılları arasında Akçansa’da Mali Koordinatör olarak görev almıştır. 2003 - 2006 yılları arasında Çimsa Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı; 2006 - 2014 yılları arasında Çimsa Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 01 Eylül 2014’de Akçansa Genel Müdürlüğü görevine başlayan Hacıkamiloğlu, 2016 - 2018 yılları arasında Sabancı Holding Çimento ve Sanayi Grup Başkanlıkları ile Akçansa, Çimsa, Brisa, Kordsa, Temsa Otobüs, Temsa İş Makinaları, Temsa Otomotiv, Yünsa ve Karçimsa Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

20 Nisan 2020 tarihinde Polisan Kansai Boya’da Genel Müdür olan Mehmet Hacıkamiloğlu, 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla asaleten Polisan Kansai Boya Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, vekaleten Polisan Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve atanmıştır. 1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla Polisan Holding’in asaleten CEO’su olarak görevine devam etmektedir. Mehmet Hacıkamiloğlu aynı zamanda, Polisan Kansai Boya ve Polisan Hellas Yönetim Kurulu Başkanı, Polisan Kimya, Poliport, Polisan Yapı, Polisan Holding, Rohm and Haas, Şark Mensucat ve Polar Teknoloji Yatırımları Yönetim Kurulu Üyesidir.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.