TR EN

Murat Yıldıran

Yönetim Kurulu Üyesi


1962 yılında doğmuştur. Galatasaray Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra Southeastern Üniversitesi’nde Finansal Yönetim dalında Yüksek Lisans yapmıştır.

Profesyonel hayatına 1988 yılında Türkiye’de Yatırım Bankacılığı alanında çalışarak başlayan Yıldıran; 1989 - 1991 yılları arasında Başbakanlık Kamu Ortaklığı Özelleştirme İdaresi’nde önemli projelerin yönetilmesinde görev aldıktan sonra, 1991 yılında Londra’da Samuel Montagu Bankası’na geçmiştir. 1993 - 2007 yılları arasında Londra Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası’nda (EBRD) proje finansmanı (borç, sermaye) ve şirket birleşme ve satın alma konularında çeşitli ülkelerde yönetici olarak çalışmıştır. 2008 - 2009 yılları arasında Martı GYO CEO’luğu, 2009 – 2010 yılları arasında Capital Resources Co. Group Azerbaycan’da Interim CEO olarak görev almıştır. 2010 - 2019 yılları arasında da İnci Holding bünyesinde, risk ve finansman komitesi başkanı, icracı yönetim kurulu üyesi ve danışman olarak hizmet verirken, eş anlı olarak, farklı sektör ve coğrafyalarda faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu üyesi ve danışmanı olarak da görev almıştır.

1 Ekim 2019 tarihinde Polisan Holding’de CEO olarak göreve başlayan Murat Yıldıran, 1 Nisan 2021 itibarıyla CEO’luk görevini devrederek, Polisan Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Aynı zamanda Şark Mensucat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Polisan Yapı Yönetim Kurulu Üyesi, Belgin Yağları Kurumsal Yönetim Kurulu Üyesi, Onurcan Ambalaj ve BTM Yönetim Kurulu Danışman Üyesi, yanı sıra Alkim Kimya ve Alkim Kağıt Yönetim Kurulu Danışmanı olan Yıldıran, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.