TR EN

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Pazartesi günü ülkemizin Güneydoğusunda meydana gelen iki büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana’da büyük bir drama yol açtı. Binlerce vatandaşımız yaşamını yitirdi, binlercesi yaralandı. Pek çok binanın hasar görmesine neden olan iki depremden sağ kurtulan vatandaşlarımız son derece güç yaşam koşulları ile karşı karşıya.

Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuna sıkı sıkıya sarılıp, elimizden gelenden fazlasını yapmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Polisan Holding Şirketler Topluluğu olarak, deprem felaketinin yaralarını sarmak için ilk andan beridir kapsamlı bir çalışma yürütmekteyiz. Felaket bölgesinde bulunan müdürlüklerimizdeki çalışanlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Yaşadıkları sıkıntıları en aza indirmek ve güvenli bölgelere geçmelerini sağlamak için titiz bir çalışma yürüttük; şu anda durumları iyi.

Deprem sonrası hızla kurduğumuz kriz masamız, sahadaki acil ihtiyaçların tespitini sağlıyor ve bir planlama dahlinde yardım gönderimini gerçekleştiriyor. Poliport çalışanlarından oluşan ve Genel Müdürlerimizden Efe Hatay’ın yönetimindeki arama – kurtarma ekibimiz hızla bölgeye gitti ve şu anda Hatay’da görev yapıyor. Arama kurtarma ekibimiz, ilk yardım ekipleriyle birlikte 24 saat içinde yaşları 3 ile 12 arasında değişen çok sayıda çocuğumuzu çöken binaların altından canlı çıkardı. Kurtarma ekibimiz, ilk yardım ekipleriyle birlikte çalışmalarına devam ediyor, daha çok insana ulaşmak için büyük uğraş gösteriyor. Buradaki ekibimizin çalışmalarını desteklemek için teknik ekipmanların içinde olduğu iki araç daha gönderildi.

Acil ihtiyaçları belirleme, sevk ve idare çalışmalarımız ise devam ediyor. Hatay’a ilk etapta iki tır dolusu su ulaştırdık. İçinde ısıtıcı, kıyafet, battaniye, bebek maması ve bezi, lamba ve temel gıda ürünlerinin yer aldığı üç tırımız ise yola çıkmak üzere hazırlandı. Bu tırlarımızdan biri Adıyaman’a, biri Malatya’ya, biri Hatay’a gitmek üzere yolda. Ayrıca oluşan kan ihtiyacı üzerine Kızılay ile koordineli bir biçimde çalışanlarımız kan bağışında bulundu.

Grubumuzun bütün şirketleri büyük bir sorumluluk ile hareket ediyor, afet bölgelerindeki ihtiyaçları yakından takip ediyor ve bu ihtiyaçları karşılamak üzere var gücüyle çalışıyor.

Yürütülen çalışmalarda görev alan, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile irtibatı sağlayan, depremden zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Mehmet Hacıkamiloğlu / CEO

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.