TR EN
İnsan Kaynakları Misyonumuz:

Polisan’ın hedeflerine ulaşması için gereken tüm yetenekleri bünyesine kazandıran, onları geliştiren, kariyerlerini destekleyen, çalışan bağlılığını en üst seviyede tutan, çalışanlarıyla en yüksek performansı elde eden ve ödüllendirme sistemlerini çalışanlarına eşit ve cömert bir biçimde sunabilen İnsan Kaynakları yapısını oluşturmak hedefimizdir.

İnsan Kaynakları Vizyonumuz:

İnsan Kaynakları uygulamalarının tamamında 2025 yılının sonuna kadar, sektör ve sektör dışı şirketler tarafından, en iyi uygulama (best practice) ve karşılaştırma (benchmark) örneği seçilen şirket olmayı hedefliyoruz.

İnsan Kaynakları Uygulamaları:

Seçme ve Yerleştirme: Polisan’ın hedeflerine ulaşması için ihtiyaç duyduğu yetenekleri organizasyonumuza dahil etmek amacıyla aday seçme ve yerleştirme süreçlerimizi titizlikle sürdürüyoruz. Polisan yetkinlikleriyle uyumlu, bilgi ve becerisiyle ilgili rol için eşleşme sağlayan adayları belirliyor, yüksek potansiyelli adayları Polisan’da birlikte çalışmaya davet ediyoruz.

Performans Yönetimi: Hedef ve yetkinlik değerlendirme bazlı performans yönetimi sistemiyle, çalışanlarımızın da mutabakatını alarak hedeflerini belirliyoruz. Hedef dönemi içerisinde gerçekleşme düzeylerini takip ediyor, ara değerlendirmeleri yapıyoruz. Çalışanların ve yöneticilerin geri bildirim kültürü içerisinde performans takibinin sürekliliğini sağlıyoruz. Performans değerlendirmelerinin sonucunda çalışanlarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek bireysel gelişim planlarını oluşturuyoruz.

Yetenek Yönetimi: Potansiyel değerlendirme araçları ve assessment center uygulamaları ile yetenek yönetim modelimizi yapılandırıyoruz. "9 box" metodolojisiyle yetenek havuzumuzu yakından takip ederek, herbir yeteneğin bireysel gelişimini izliyoruz.

Kariyer Planlama: İş aileleri bazında, organizasyon içerisinde ilerleme ve rotasyon modellerini belirliyor, fonksiyon ihtiyaçlarını öncelijklendirerek, çalışanlarımızın yetenek ve beklentilerini dikkate alarak kariyer planlama sürecimizi yönetiyoruz.

Çalışan Bağlılığı: Çalışanlarımızın Polisan ikliminde mutlu ve hedeflerine odaklı bir şekilde çalışmalarını İK metrikleriyle ölçümlüyor, bağlılıklarını, doğrulanmış ölçümleme metodolojileriyle sorguluyor ve iyileştirilmesi gereken alanlar için İnsan Kaynakları stratejik planında sürekli geliştirme çalışmaları yapıyoruz.

Ücret ve Yan Haklar Yönetimi: Ücret ve yan haklar piyasa verilerini dikkatle takip ederek, İnsan Kaynakları ücret ve yan haklar politikasını oluşturuyoruz. Piyasa ile rekabet gereği elde tutma ve yetenek kazanımı programlarını desteklemek amacıyla politikada iyileştirilmesi gereken alanları tespit ediyor ve güncelliyoruz.

 


 

Mayıs 2022’de yayınlanan Yedekleme Prosedürü çerçevesinde Şirketlerimizin Yönetici Yedekleme Planları oluşturulmuş ve Yönetim Kurulu ile paylaşılmıştır.

2024 yılında, Şubat ayında gerçekleştirilecek Değerlendirme Merkezi uygulamaları ve Yetenek Havuzunun belirlenmesi sonrasında Yedekleme Planı Nisan ayında güncellenecektir.

 

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.