TR EN

Dilovası Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı bir tesis olan Polisan Eğitim ve Kültür Spor Salonu, 3 Yaş ile başlayıp yaygın eğitimle beraber her yaşa hitap edecek eğitim, spor ve sosyal faaliyetleri bünyesinde bulunduruyor.

Tesisimiz Bünyesindeki Aktif Kurs, Eğitim ve Spor Faaliyetleri:

Sportif Faaliyetler

Sanatsal Faaliyetler

Halk Eğitim İşbirliği ile Yürütülen Kurslar

 

 

Sportif Faaliyetler

Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonunda yılın 12 ayı sportif faaliyetler aralıksız devam etmektedir. Öğrencilerimizin ve sporcularımızın eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında okul a devam ederken okul sporları, kulüp dersleri, okul sonrası antrenmanları, müsabakaları, ulusal yarışmalara ev sahipliği ya da başka bir İl’e müsabakaya giden sporcu ve antrenörün desteklenmesi çalışmaları aralıksız devam eder. Ayrıca tesisimizde polisan ortaokulu öğrencileri beden eğitimi ve spor derslerini halk oyunları derslerini almaktadırlar. Uygun saat ve şartlar çerçevesinde başka okullarımızın antrenman ve sportif çalışmaları için kurumuzda desteklenmektedir.

Boks kursumuz:
Alanında deneyimli antrenörümüzle beraber Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Ve Cumartesi Günleri Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonunda antrenmanlarımız gerçekleşmektedir. Antrenörümüzün uygun gördüğü hava şartlarında öğrencilerimiz derslerini açık alanda da güç ve kondisyon koşularıyla desteklemektedirler.

Güreş kursumuz:
Alanında deneyimli antrenörümüzle beraber Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Günleri öğrencilerimizin okul çıkış saatleriyle orantılı Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonunda antrenmanlarımız gerçekleşmektedir.

Voleybol kursumuz:
Alanında deneyimli antrenörümüzle beraber Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Günleri öğrencilerimizin okul çıkış saatleriyle orantılı Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonunda antrenmanlarımız gerçekleşmektedir.

Tekvando kursumuz:
Alanında deneyimli antrenörümüzle beraber Çarşamba-Cuma Günleri öğrencilerimizin okul çıkış saatleriyle orantılı Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonunda antrenmanlarımız gerçekleşmektedir.

Basketbol kursumuz:
Alanında deneyimli antrenörümüzle beraber pazartesi-Salı-Çarşamba- perşembe Günleri öğrencilerimizin okul çıkış saatleriyle orantılı Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonunda antrenmanlarımız gerçekleşmektedir.

Halk oyunları kursumuz:
Halk oyunlarında deneyimli ekibimizle beraber eğitmenlerimizin belirlediği tarihlerde ( müsabaka yarışma vb zamanlarda değişiklikler olabilir) polisan ortaokulu öğrencilerimizle beraber antrenmanlarımız 12 ay devam etmektedir.

Sanatsal Faaliyetler

Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonunda Polisan Holding İş Birliği İle Polisan Ortaokulu Öğrencilerine haftanın belirli günleri Keman, Bağlama, Gitar, Ney Kursları verilmektedir. Öğrencilerimizin hayatına derslerinin yanında müziği sanatı dâhil etmek adına açılan kurslarımızda her yıl sene sonu gösterileri hazırlanmaktadır.

Keman
Alanında uzman öğretmenimizle beraber Pazartesi –Çarşamba (15:30-15:00) Polisan eğitim ve kültür spor salonunda gerçekleşmektedir.

Bağlama
Alanında uzman öğretmenimizle beraber Salı-Cuma (15:30-15:00) Polisan eğitim ve kültür spor salonunda gerçekleşmektedir.

Gitar
Alanında uzman öğretmenimizle beraber Salı-Cuma (15:30-15:00) Polisan eğitim ve kültür spor salonunda gerçekleşmektedir.

Ney
Alanında uzman öğretmenimizle beraber Çarşamba -Cuma (15:30-15:00) Polisan eğitim ve kültür spor salonunda gerçekleşmektedir.

Halk Eğitim İşbirliği ile Yürütülen Kurslar

Kreş
Polisan Eğitim Ve Kültür Spor Salonu Halk eğitim Ortaklaşa Yürütülen Kurslarımıza Katılan Kadınlarımızın Çocukları İçin Açılan Kreşimizde Alanında Uzman Eğitmenimizle Çocuklarımızla Hafta içi Her gün ilgilenilmektedir.

Triko
Kadınlarımıza Yönelik Triko Kursumuzda Öğretmenlerimizle beraber hem trikotaj hakkında temel eğitim alınırken, aynı zamanda kazak yelek vb… Dikimler Yapılıyor. Derslerimiz: Çarşamba- Perşembe- Cuma ( 09.00-15.30)

El Sanatları
Kadınlarımıza yönelik el sanatları kursumuzda öğretmenimizle beraber hem piko makinesi kullanımı hem de farklı içeriklerde dikiş nakış çalışmaları yapılmaktadır. Derslerimiz: Çarşamba- Perşembe- Cuma ( 09.00-15.30)

Giyim
Kadınlarımıza yönelik giyim kursumuzda öğretmenimiz hem ovar lok makinesi kullanımı hakkında temel eğitim verilirken hem de elbise, etek, gömlek, pantolon dikiminden tadilatına kadar birçok farklı alanda eğitin vermektedirler. Derslerimiz: Pazartesi –Salı-Çarşamba (09.00-15.30)

Polisan Eğitim ve Kültür Spor Salonu Kocaeli'ndeki Ulusal Birçok Organizasyona Ev Sahipliği Yapmıştır
 • Tekvando Müsabakası Yıldızlar ve Minikler
 • Güreş Müsabakası Serbest ve Grekoromen
 • Kocaeli İlçe Gelişim Ligi Futsal Minikler
 • Dilovası Okul Sporları Kapsamında Öğrenmenler Voleybol Turnuvası
 • 19 Mayıs Atatürk Ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Kapsamında Kutsi Konseri
 • 16 Haziran Halk Eğitim Yılsonu sergisi
 • Polisan Holding Bünyesindeki Etkinlik ve Organizasyonlar
 • Kocaeli Sanayi Odası Satranç Turnuvası
 • Öğretmenler Bahar Turnuvası
 • Minikler Voleybol Turnuvası
 • Dilovası Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Kapsamında Polisan Ortaokulu İçerisinde Kurulu Açık Yüzme Havuzu Yüzme Dersleri
 • Yaz Okulları Kapsamında Yapılması Planlanan Masa Tenisi Badminton Voleybol Basketbol Futsal Atletizm Güreş Boks Tekvando Dersleri
 • Sanatsal Etkinlikler; Öğrencilerimizin Eğitimin Bir Parçası Olduğuna İnandığımız Gitar Bağlama Keman Ney Derslerinin Yaz Okulları Kapsamında Devam Ettirilmesi Plan Ve Çalışmaları.

Yukarıda başlıklar halinde belirttiğimiz programlar sadece 2021-2022 Haziran ayına kadar ki yaptıklarımız ve planladıklarımızdır bunlarla beraber Kocaeli gençlik spor il müdürlüğünden gelen her talep değerlendirilip programa dâhil ediliyor.

Dilovası belediyesi, Dilovası ilçe spor müdürlüğü, Dilovası milli eğitim müdürlüğü ve Dilovası kaymakamlığı talepleri de Polisan eğitim ve kültür spor salonu içerisinde değerlendirilip programa dâhil ediliyor.

Böylece yılın 12 ayı aktif spor ve sanat kurslarımızın yanında ulusal programlara ev sahipliği yapmakla beraber ilçemiz Dilovası’na katkıda bulunmak adına birçok organizasyona ev sahipliği ve yöneticilik yapıyoruz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.