TR EN
Halk Oyunları Yarışmasında Marmara Bölge Birincisi Olan Dilovası Polisan Ortaokulu, Türkiye Finaline Hazırlanıyor

Dilovası Polisan Ortaokulu, Türk Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2022 Kulüpler Arası Bölge Yarışması Minikler Kategorisi’nde birinci oldu. “Van Yöresi” ile önce il sonra bölge birinciliği elde eden ekip, Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Dilovası Polisan Ortaokulu, gençlere sunduğu kulüp faaliyetleri ile öğrencilere başarının kapısını açmaya devam ediyor. Okul bünyesinde bulunan “Gençlik ve Spor Kulübü” birçok müzikal branşta öğrencilere enstrüman eğitimi verirken, Halk Oyunları ekibi ise başarılarına bir yenisini ekledi.

Milli oyunların korunması ve gelecek nesillere bırakılması vizyonu ile hareket eden Türk Halk Oyunları Federasyonu’nun organize ettiği 2022 halk oyunları turnuvasında önce il sonra bölge birincisi olan Dilovası Polisan Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Türkiye finaline hazırlanıyor.

 ‘Van Yöresi’ ile Marmara Bölge birincisi olan ve finalde bölgeyi temsil etme hakkı elde eden Polisan Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Türkiye finalinde de ipi göğüsleyerek okullarını ve bölgeyi en iyi şekilde temsil etmek istiyorlar.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.