Üst Yönetim


Mehmet Hacıkamiloğlu
CEO

Mehmet Hacıkamiloğlu, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme İhtisası ve Sabancı Üniversitesi’nde Executive-MBA programlarını tamamlamıştır. Çalışma hayatına Üstay İnşaat’ta mühendis olarak başlayan Hacıkamiloğlu, 1993 yılında Sabancı Grubu’na, Betonsa’da Tesis Yöneticisi olarak katılmış ve kariyerine yine aynı şirket bünyesinde Yatırım ve Planlama Yöneticisi olarak devam etmiştir. 1997 - 1999 yılları arasında Akçansa’da Strateji Geliştirme ve Planlama Müdürü; 1999 - 2001 yılları arasında Agregasa’da Şirket Müdürü; 2001 - 2003 yılları arasında Akçansa’da Mali Koordinatör olarak görev almıştır.. 2003 - 2006 yılları arasında Çimsa Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı; 2006 - 2014 yılları arasında Çimsa Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 01 Eylül 2014’de Akçansa Genel Müdürlüğü görevine başlayan Hacıkamiloğlu, 2016 - 2018 yılları arasında Sabancı Holding Çimento ve Sanayi Grup Başkanlıkları ile Akçansa, Çimsa, Brisa, Kordsa, Temsa Otobüs, Temsa İş Makinaları, Temsa Otomotiv, Yünsa ve Karçimsa Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 20 Nisan 2020 tarihinde Polisan Kansai Boya’da Genel Müdür olan Mehmet Hacıkamiloğlu, 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla asaleten Polisan Kansai Boya Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, vekaleten Polisan Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve atanmıştır. 1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla Polisan Holding’in asaleten CEO’su olarak görevine devam etmektedir. Mehmet Hacıkamiloğlu aynı zamanda, Polisan Kansai Boya ve Polisan Hellas Yönetim Kurulu Başkanı, Polisan Kimya, Poliport, Polisan Yapı, Polisan Holding, Rohm and Haas, Şark Mensucat ve Polar Teknoloji Yatırımları Yönetim Kurulu Üyesidir.


Tolga Üzümcü
CFO

2004 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olmuş, 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Finans yüksek lisansını tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına Deloitte’ta başlayan Üzümcü, 2004-2008 yılları arasında Deloitte İstanbul ofisinde çalıştıktan sonra Deloitte’un Global Mobility Program’ına seçilmiş ve yaklaşık iki yıl boyunca Deloitte Lüksemburg ofisinde çalışmıştır. 2011 yılında Deloitte İstanbul ofisine dönerek 2014 yılına kadar çalışmıştır. 2014 yılında Borajet Havayolları’nda çalışmaya başlamış ve 3 yıl boyunca Mali İşler Başkanlığı görevini sürdürmüştür. 2017-2022 yılları arasında TAV Havalimanları Holding bünyesinde bulunan TAV İşletme Hizmetleri şirketinde CFO olarak görev yapmıştır. 2019 yılında İcra Kurulu üyesi olarak atanan Üzümcü, 23 ülkede 36 şirketin finans operasyonlarını kurmuş ve yönetmiştir. Aynı zamanda TAV İşletme Hizmetleri’nin Zurich, Almanya ve Umman şirketlerinin “Managing Director” görevlerini üstlenmiştir. SMMM, ACCA, CMA ve SPK bağımsız denetim lisansı bulunan Tolga Üzümcü, 1 Şubat 2022 tarihi itibarıyla Polisan Holding’de CFO olarak göreve başlamıştır.


Mahmut Temiz
İnsan Kaynakları Direktörü

İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur. Profesyonel çalışma hayatına 1997 yılında Wittur Holding’de Ürün Yöneticisi olarak başlayan Mahmut Temiz, 2001’de Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası-MESS’te Endüstri Yönetimi ve Araştırma Müdürü olarak çalışmış, ardından Toyota Otomotiv Sanayii A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2007-2017 yılları arasında Şişecam Topluluğunda Paşabahçe ve Trakya Cam Gruplarında Grup İnsan Kaynakları Direktörü olarak 5 yurtiçi ve 9 yurtdışı işletmenin uluslararası İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri süreçlerinin merkezi yönetim ve entegrasyonundan sorumlu olmuştur. 2017-2021 yıllarında BMC Otomotiv ve Savunma Sanayii A.Ş.’de CHRO-Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmüş olan Temiz, 2021 yılında binin üzerinde şirketin katıldığı ve Fortune Magazine Türkiye tarafından belirlenen “Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO-İnsan Kaynakları Lideri” arasında yer almıştır. Mahmut Temiz, 5 Ocak 2022 itibarıyla Polisan Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak göreve başlamıştır.


Cumhur Aksoy
Bilgi Teknolojileri Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Cumhur Aksoy, Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1995 yılında Model Bilgi İşlem’de SAP Danışmanı olarak başlayan Aksoy, ardından 2002 yılında Siemens’te Kıdemli Proje Müdürü olarak görev almıştır. 2006 yılı itibarıyla Siemens IT Çözümleri’nde Süreç Çözümleri Grup Müdürü olarak çalışan Cumhur Aksoy, 2011-2016 yılları arasında Atos’ta SAP Müdürü, 2016 yılında SabancıDX’de Profesyonel Servis Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmiştir. 2019-2021 yıllarında ETİ’de Kıdemli IT Müdürü olarak görev almıştır. Cumhur Aksoy, 5 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla Polisan Holding’de IT Direktörü olarak göreve başlamıştır.


Selçuk Denizhan
Genel Koordinatör

1974 yılında Malatya’da doğmuştur. Erciyes Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünden mezun olmuş; İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Programını ve University of California Berkeley’de Uluslararası İlişkiler ve Finans yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen, Sakarya Üniversitesi, Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Selçuk Denizhan, 2000 yılında çalışma hayatına başladığı Polisan Holding’de, yatırım projelerinde Proje Yöneticiliği ve Teknik Müdürlük pozisyonlarında görev yapmıştır. 2015-2018 yılları arasında Polisan Holding’in Yunanistan’daki bağlı ortaklığı Polisan Hellas’ın Ülke Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2018-2020 yılları arasında ise Polisan Holding’in İdari ve Teknik Direktörlük pozisyonunda görev almıştır. 15 Ocak 2020 itibarıyla Polisan Holding’de Genel Koordinatör olarak görev yapmakta olan Denizhan, aynı zamanda Poliport Yönetim Kurulu Üyesidir.


E. Burak Ekmekçioğlu
Denetim Başkanı


1970 yılında doğmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Toprak Holding A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak kariyerine başlamış; 5 yıl sonra Süzer Grubuna geçmiş ve 2000-2014 yılları arasında başta Teftiş Kurulu Başkanlığı olmak üzere Mali ve İdari Grup Başkanlığı, Süzer Holding A.Ş. ve İştirakler Genel Müdürü, Finans Şirketleri Grubu (Banka, Leasing, Factoring) CEO’su ve Süzer Grubu’nun Turizm, Gıda, İnşaat ve Enerji sektörlerindeki çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. Ayrıca 2011 - 2013 yılları arasında Hırvatistan’da bulunan Kentbank DD.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2014 - Aralık 2020 tarihleri arasında çeşitli sektörlerdeki şirketlerde bağımsız yönetim kurulu üyelikleri ve finans, re-organizasyon, denetim danışmanlığı yapan Burak Ekmekçioğlu, ardından Polisan Holding’de Denetim Başkanı olarak görev almıştır. Burak Ekmekçioğlu, İngilizce bilmektedir.