Üst Yönetim


Murat Yıldıran
Polisan Holding CEO

1962 yılında doğmuştur. Galatasaray Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra Southeastern Üniversitesi’nde Finansal Yönetim dalında Yüksek Lisans yapmıştır. Profesyonel hayatına 1988 yılında Türkiye’de Yatırım Bankacılığı alanında çalışarak başlayan Yıldıran; 1989 - 1991 yılları arasında Başbakanlık Kamu Ortaklığı Özelleştirme İdaresi’nde önemli projelerin yönetilmesinde görev aldıktan sonra, 1991 yılında Londra’da Samuel Montagu Bankası’na geçmiştir. 1993 - 2007 yılları arasında Londra Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası’nda (EBRD) proje finansmanı (borç, sermaye) ve şirket birleşme ve satın alma konularında çeşitli ülkelerde yönetici olarak çalışmıştır. 2008 - 2009 yılları arasında Martı GYO CEO’luğu, 2009 – 2010 yılları arasında da Capital Resources Co. Group Azerbaycan’da Interim CEO olarak görev almıştır. 2010 yılından bu yana İnci Holding bünyesinde, risk ve finansman komitesi başkanı, icracı yönetim kurulu üyesi ve danışman olarak hizmet verirken, eş anlı olarak, farklı sektör ve coğrafyalarda faaliyet gösteren şirketlerde yönetim Kurulu üyesi ve danışmanı olarak da görev almıştır. İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilen Murat Yıldıran, 1 Ekim 2019 itibarıyla Polisan Holding’te CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. Murat Yıldıran, aynı zamanda, Polisan Hellas Yönetim Kurulu Başkanı, Poliport, Polisan Kimya, Polisan Maroc, Polisan Tarım, Polisan Yapı ve Şark Mensucat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Polisan Kansai Boya ve Rohm and Haas Yönetim Kurulu Üyesidir.


Ahmet Çağaşan Yılmaz
Polisan Holding CFO

1979 yılında doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Koç Üniversitesi MBA Programını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2001 yılında Koç Holding Denetim ve Mali Grup’ta başlayan Yılmaz, 2011 yılına kadar sırasıyla Denetim Uzmanı, Kıdemli Denetim Uzmanı ve Denetim Grup Yöneticisi pozisyonlarında görev almıştır. Yılmaz, 2011-2014 yılları arasında Beko LLC’nin Finansman ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 1 Temmuz 2014 tarihinde Tat Gıda Sanayi A.Ş’ye geçen Yılmaz, 2019 yılı başına kadar Mali İşler ve Finans Genel Müdür Yardımcılığı ile Kurumsal Yönetim Komite Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. İngilizce ve Rusça bilen Çağaşan Yılmaz, 2 Eylül 2019 itibarıyla Polisan Holding’te CFO olarak göreve başlamıştır. Çağaşan Yılmaz, aynı zamanda, Poliport, Polisan Kimya, Polisan Hellas, Polisan Maroc, Polisan Yapı ve Şark Mensucat Yönetim Kurulu Üyesidir.


Aylin Velioğlu Çelik
Polisan Holding İnsan Kaynakları Direktörü

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Aylin Velioğlu Çelik; iş hayatına Ereğli Demir ve Çelik (Erdemir) Fabrikaları’nda Personel Uzman Yardımcısı olarak başlamış sonrasında sırasıyla Uzman ve Şef pozisyonlarında 7 yıl süreyle çalışmıştır. YKM Holding'de İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı ve SAP Bilgi Sistemleri Yazılım Şirketi'nde İK Yazılım Danışmanlık Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. İçdaş Demir ve Çelik A.Ş. İK Direktörlüğü sorumluluğu çerçevesinde grubun çeşitli sistem kurulumu ve tesis yatırımlarında aktif rol almıştır. FMCG sektöründe faaliyet gösteren Evyap Sabun, Yağ, Gliserin Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde 10 yıl İK Direktörü olarak görev yaptıktan sonra Dünya Göz Hastaneleri’nde İK Başkanı olarak yeni sistemlerin kurulmasına liderlik etmiştir. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’de İK Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda çalışmış olan Aylin Velioğlu Çelik, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Gözde Gürbüz
Polisan Holding Denetim Başkanı


Gözde Gürbüz; Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bahçesehir Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans (MBA) eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına 2008 yılında KPMG Türkiye'de denetim görevi ile başlamış ve 2012-2015 yılları arasında Danone’de çeşitli Finansal Raporlama ve Bütçe Kontrol görevlerinde bulunmuştur. Ardından, 2015-2017 yılları arasında Çalık Holding şirketinde Finansal Raporlama Müdürü olarak çalışmıştır. 2018 yılında Polisan Holding ve Grup şirketlerinden sorumlu Finansal Kontrol Müdürü olarak göreve başlayan Gürbüz; 2019 yılından itibaren Polisan Holding Denetim Başkanı görevini yürütmektedir. Uzmanlık alanları arasında Finansal Raporlama, Bütçeleme ve Kontrol, İç Denetim ve İç Kontrol Sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi, Stratejik Plan süreçlerinin yönetimi bulunmaktadır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim lisanslarına sahip olan Gözde Gürbüz; aynı zamanda Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği üyesidir.