TR EN

Polisan Holding ve iştiraklerinin faaliyet alanlarının tanımı şöyledir:

Holding: Holding şirketlerine verilen muhasebe, finans, bütçe, sağlık, bakım onarım-yatırım, insan kaynakları vb. hizmetler

Boya: Boya, yalıtım sistemleri üretimi, satışı ve ticari ürün satışı

Liman: Dökme sıvı depolama, kuru yük kargo ve antrepo hizmetleri

Yapı: İnşaat imalatı, alımı satımı, ithalatı, dahili ticareti,

Kimya: Kimyasal maddelerin üretimi ve satışı.

Polisan Holding’in ortaklık yapısına Ortaklık Yapısı linkinden ulaşılabilinir.

1956 yılında Bitlis Ailesi tarafından kurulan Şark Mensucat kumaş boyama ve dokuma entegre tesisleri Zeytinburnu’nda faaliyete geçti. 1961 yılında Kağıthane Mensucat Fabrikası satın alınarak faaliyetler burada devam etti. 1964 yılında Poli Vinil Asetat Kimyevi Maddeler Sanayi A.Ş. kuruldu ve kağıt tutkalı, tekstil apre malzemesi, boya hammaddesi olarak kullanılan emülsiyon reçineleri Türkiye'de ilk kez, Kağıthane tesislerinde üretilmeye başladı. Polisan Holding’in temelleri de böylece atılmış oldu. 1967 yılında Polivinil Asetat Kimyevi Maddeler Sanayi A.Ş.'nin ünvanı Polisan Kimya Sanayi A.Ş. olarak değiştirildi. 1968'de levha kontraplak ve formikalarda kullanılan formaldehit reçineleri Türkiye'de yine ilk kez, Kağıthane tesislerinde üretilmeye başladı. 1971 yılında Polisan Holding tesislerinin yer aldığı Dilovası'nda dökme sıvı depolama hizmetleri vermek amacı ile Poliport kuruldu. 1977 yılında Yeni teknolojiyle donanımlı, 100.000 ton kapasiteli üre formaldehit üretim tesisleri Gebze-Dilovası'nda inşa edildi ve Kağıthane'deki üretim birimi Dilovası'ndaki tesislere taşındı. 1985 yılında Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurularak boya üretimine başladı. 1994 yılında genel merkez Dilovası’ndan İstanbul’a taşındı ve 2000 yılında Polisan Holding A.Ş. kuruldu.

Polisan Holding, 24 Mayıs 2012 tarihinde halka arz olmuştur.

Polisan Holding’in Genel Kurul Toplantıları, Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Genel Kurul Çalışma Esas ve Usülleri İç Yönergesi’ne uygun olarak düzenlenir. Genel kurul toplantılarının tarihi, gündem maddeleri ile birlikte Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulduktan sonra, Yatırımcı İlişkileri sayfasından ulaşabilirsiniz.

olisan Holding hisse senetleri, Borsa İstanbul’da, BIST Ana Pazar’da, POLHO koduyla işlem görmektedir.

Polisan Holding’in ödenmiş sermayesi 758.500.000 TL (Yedi yüz elli sekiz milyon beş yüz bin Türk Lirası), kayıtlı sermaye tavanı ise 1.000.000.000 TL (Bir milyar Türk Lirası)'dir.

Polisan Holding’in temettü politikası hakkında bilgiye Kâr Dağıtımı Politikası linkinden ulaşılabilinir.

Polisan Holding’in, 3, 6, 9 ve 12 aylık olmak üzere, Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.gov.tr) üzerinden yılda 4 kez halka açıkladığı finansal raporlara, Yatırımcı İlişkileri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Polisan Holding Yönetim Kurulu, üçü bağımsız olmak üzere toplam dokuz üyeden oluşmaktadır. Yönetim kurulu üyeleri hakkındaki bilgilere linkten ulaşılabilinir: www.polisanholding.com/polisan-holding-yonetim-kurulu.html

Polisan Holding, Kurumsal Yönetim İlkeleri gereği, yatırımcıların kararını etkileyecek nitelikteki önemli gelişmeleri Kamuya Aydınlatma Platformu vasıtasıyla duyurmaktadır. Bildiğiniz üzere, Borsa’da fiyatlar tamamen arz-talep dinamiklerine göre belirlenmekte olup, hisse fiyat ile ilgili ek bir yorumda bulunamıyoruz.

Hali hazırda, hisse geri alımı için alınmış bir karar bulunmamaktadır. Bu yönde bir gelişme olması durumunda, Özel Durum Açıklaması yapılarak, kamu ile paylaşılacaktır.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.