TR EN

Türkiye’nin köklü grup şirketlerinden Polisan Holding’in temelleri 1960’lı yıllarda atıldı. Türkiye sanayisi, üretim kabiliyeti olarak yeterli güçte değildi, hatta bazı sektörlere hiç yatırım yapılmamıştı.

Rahmetli Necmettin Bitlis’in kurduğu Polisan Holding, ilk olarak kimya iş kolunda öncü olarak nitelendirilebilecek yatırımlar gerçekleştirdi. Fenol bazlı formaldehit reçinelerini üretecek teknolojiyi Türkiye’ye getiren ilk şirket oldu ve kimya sektörünün birçok ürün grubunda gelişmesinin önünü açtı. Holdingin ikinci yatırım alanı, boş bırakılan bir diğer sektör olan liman işletmeciliği oldu. O dönem bataklık durumunda bulunan Dilovası Organize Sanayi Bölgesi birinci kısımda ıslah ve kurutma çalışmaları yapıldı ve liman işletmeciliği faaliyetine başladı. Türkiye’de alanının en büyüklerinden biri olarak nitelenen ve çevre dostu ürünleriyle dikkat çeken boya markasının temelleri ise 1985 yılında atıldı. Kimya, boya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet yürüten Necmettin Bitlis’in kurduğu Holding, şu anda büyük oğlu Mehmet Emin Bitlis’in yönetimindeki profesyoneller tarafından idare ediliyor.

Polisan Holding’in CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, kurucuları rahmetli Necmettin Bitlis’in ünlü “Her şey hayal etmekle başlar. Ancak bu da yetmez, hayallerinizi kafanızda tecessüm ettirebiliyorsanız o işi gerçekleştirebilirsiniz.” sözünün hala kendilerine yol gösterdiğini söylüyor.

Yatırımların yanı sıra spora, eğitime, sanata ve çevreye katkı sunuyor

Türkiye’de özellikle kimya, liman işletmeciliği, boya ve gayrimenkul tarafında önemli yatırımları bulunan Holding’in yurt dışı ayağı da güçlü ve burada bir Türk markası olarak stratejik planlamalar yapıyor. Yunanistan’da yüzde yüz yerli bir fabrika yatırımları bulunuyor ve Balkanların tek r-PET granül üreticisi konumunda yer alıyorlar. Polipet Avrupa Birliği SUP 2019/904 Direktifi ile uyumlu, Eco serisi olarak adlandırılan r-PET (Geri Dönüşüm PET) ürünleri sayesinde pazarda gelecek yıllarda da önemli bir üretici olmaya devam edecekler.

Kimya sektörünün dünyadaki önemli markalarından Dow Chemical ile ortaklığı bulunan Polisan Holding, boya tarafında ise Kansai Point ile 2016 yılında %50 ortaklık geliştirdi. Türkiye’nin üretim ve marka değerini yurt içi ve dışındaki yatırımlarıyla, uluslararası ortaklıklarıyla büyüten Polisan Holding, insanların hayallerine dokunma ve gerçekleştirme yolculuklarında da onlara yardımcı olmak için spora, sanata, eğitime ve çevreye yönelik projeler yürütüyor.

Dilovası’na 3 katlı spor kompleksi açtılar

Kimya ve boya fabrikaları ile liman işletmeciliği tesislerinin bulunduğu Kocaeli Dilovası’nda güçlü donanıma sahip bir ortaokul inşa eden Holding, ayrıca bölge çocuklarının her türlü ihtiyacına cevap vermek üzere 3 katlı bir de kompleks açtı. Polisan Eğitim, Kültür ve Spor Kompleksi’nde, voleybol, hentbol, futbol ve basketbol sahaları bulunuyor. Masa tenisinin yanı sıra fitness salonu, kadınlar için step aerobik salonu, tekvando ve boks solunu ile halk oyunları salonuna da sahip olan komplekste, müzik, okuma yazma eğitimleri, bilgisayar, dikiş ve el sanatları kursları da düzenleniyor. Dilovası çevresinde yaşayan bir aile için çocuklardan anne ve babalarına kadar her yaşa ve ilgi alanına cevap verebilecek donanımdaki kompleksin takvimi ise çok yoğun. Kompleks, 18-19 Haziran’da holdingin de sponsor olduğu ve çocuklara sürdürülebilirlik bilinci kazandırmak için düzenlenen “Yeşil Santral Projesine” ev sahipliği yaptı. Kompleks yoğun aktivite takvimiyle bölgenin kültürel ve sportif ortamını da hareketlendiriyor.

Türkiye İşitme Engelliler Kadın ve Erkek Voleybol Milli Takımlarının Sponsoru Polisan

Her şey hayal etmekle başlar.” sözünden aldıkları güçle gençlerin ve çocukların yanında duran Polisan Holding, sessiz hayallerin de en büyük destekçisi. Polisan Holding’in bağlı ortaklığı Polisan Kansai Boya, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Kadın ve Erkek Voleybol Milli Takımlarının sponsoru. Bu yıl Türkiye İşitme Engelliler Kadın ve Erkek Voleybol Milli Takımları, Brezilya’da çok büyük bir başarıya imza attı ve çifte altın madalya ile Olimpiyat Şampiyonu olarak ülkemize döndü. Ancak takım böylesi büyük bir başarıya yakışacak şekilde Türkiye gündeminde yer alamadı. Brezilya’da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunlarında altın madalya alan ve şampiyon olan iki takımımızı Polisan Holding, büyük ama sessiz bir organizasyon ile tebrik etti.

Polisan Holding ve Polisan Kansai Boya, TİESF Federasyon Başkanı Kerim Vural, Kadın ve Erkek Voleybol Milli Takımları ve teknik ekibi İstanbul’da misafir etti. Organizasyon Polisan Eğitim, Kültür ve Spor Kompleksi’nde düzenlenen dostluk maçı ile başladı.

Dünyadaki sessiz gururumuz olan iki takımımızın karşısına, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu’nun da yer aldığı Polisan Voleybol takımı çıktı. Tribünde de Dilovası Polisan Ortaokulu öğrencileri ile Polisan Kimya, Polisan Kansai Boya ve Poliport çalışanları vardı. Türk İşaret dili öğretilen izleyiciler maç boyunca sessiz tezahürat yaptılar.

Sessiz ama anlamlı teşekkür; ELİNİZE SAĞLIK

Maç sonrasında verilen kutlama yemeğinde ise Milli voleybolcular ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, TİESF Kadın ve Erkek Voleybol Milli Takımlar Teknik Direktörü Osman Çarkçı, TİESF Kadın Voleybol Milli Takım Antrenörü Fuat Dokgöz, TİESF Erkek Voleybol Milli Takım Antrenörü Erkal Taş, Polisan yetkilileri ile bir araya geldi. Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, Polisan Kansai Boya Genel Müdürü A. Cemal Drahor’un da katıldığı yemekte sporcular için anlamlı sürprizler de hazırlandı.

Takımlar bir restoranda teşekkür yemeğine katıldıklarını düşünüyorlardı. Oysa tüm restoran Polisan tarafından kapatılmış ve içeride yemek için geldiği sanılan tüm misafirler Polisan çalışanlarıydı. Ayrıca alana yerleştirilmiş birçok gizli kamera ve etkinlik çekimi yaptığı düşünülen kameralar sporcuların biraz sonra karşılaşacakları sürpriz için hazırdı. Polisan’ın organizasyonunda yemek öncesinde menüye bakmak için telefonlarına QR kodları okutan voleybolcular ve yöneticiler bir sürprizle karşılaştı. Çünkü Karateci Uğur Aktaş, Milli boksör Şennur Demir, Milli Pentatlet İlke Özyüksel, kayakla atlama olimpiyat sporcusu Fatih Arda İpçioğlu, Basketbolcular Berkay Candan, Erkan Yılmaz, Kartal Özmızrak ve Oğuz Savaş ile vücut geliştirme alanında 1xProfesyonel dünya şampiyonu Tolga Murat Balıkçı, ekrandan Türk işaret dili ile “Elinize Sağlık” diyordu.  Polisan ekibinin öncesinden irtibata geçtiği ve Türk işaret dili öğrettiği Milli sporcuların videoları duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Tam bu sırada restoranda bulunan herkes masalarından kalkarak bayraklar, konfetiler ve sessiz alkışlarla kutlamaya katılmaları büyük şaşkınlık yarattı. En sonunda da masanın ortasında açılan dev Türk Bayrağı ile coşku tamamen arttı, sarılmalarla birlikte hep beraber şampiyonluğun büyük keyfi yaşandı.

Polisan Holding’in “Elinize Sağlık” söylemi kullanmasının iki temel sebebi bulunuyor. Birincisi seslerini elleri ile duyurmaları, ikincisi ise voleybolun elle oynanan bir oyun olması.  

Polisan Holding ve Polisan Kansai Boya iletişim ekiplerinin beraber çalışarak gerçekleştirdiği etkinlikte teknik ekip dahil 150 kişi görev aldı.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.