TR EN

Cantekin Dinçerler

CEO


1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1995’te Bilkent Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı’nı tamamlayan Cantekin Dinçerler, 2001 yılında ise Texas McCombs School of Business Finans alanında doktora programını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1999 yılında ABD’de Enron’da başlayan Dinçerler; 2001-2013 yılların arasında McKinsey & Co ve Oliver Wyman’da Partner olarak görev almıştır. Dinçerler, danışmanlık yaptığı bu dönemde güney/kuzey Amerika, Avrupa, kuzey Afrika ve Rusya’nın önde gelen şirketlerinde stratejik planlama, ticari, operasyonel ve organizasyonel değişim ve iyileştirme projeleri yapmıştır. Dinçerler, 2013-2023 yılları arasında Koloğlu Holding’de CEO olarak görev yapmıştır. 23 Haziran 2023 tarihinden bu yana Polisan Holding İcracı YK Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır.

Cantekin Dinçerler ayrıca, Rohm and Haas Yönetim Kurulu Başkanı, Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Polisan Kansai Boya ve Poliport Kimya Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de yürütmektedir.

 

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.