TR EN

Yasemin Nur Bitlis

Yönetim Kurulu Üyesi


1996 yılında doğmuştur. Lise öğrenimini Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’inde tamamladıktan sonra üniversite hayatını Fransa ve Amerika’da sürdürmüştür. 2019’da Tufts Üniversitesi’nde lisansını, 2021’de Fletcher School of Law and Diplomacy’de “Arts in Law and Diplomacy” master'ını tamamlamıştır.

Fransa’da Panthéon-Sorbonne Üniversitesi’nde ve Sciences Po, Paris Uluslararası İlişkiler Okulu’nda programlara katılan Yasemin Nur Bitlis, 2017 yılından itibaren İstanbul Politikalar Merkezi, Fransız Amerikan Ticaret Odası, Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Fletcher School of Law and Diplomacy, Sussex Üniversitesi Kalkınma Araştırmaları Enstitüsü (IDS)’de deneyimler edinmiştir.

Yasemin Nur Bitlis ayrıca Harvard Avrupa Konferansı’nda 2019 yılında Organizasyon Ekibi Gönüllü Koordinatörü, 2020 yılında Göç Paneli Lideri olarak görev almıştır. 2020 yılında Paris Barış Forumu’na katılan Bitlis, üniversite yıllarında Tufts Avrupa Öğrenci Derneği’nde Yürütme Kurulu ve Programlama Komitesi’nden başkanlığa çeşitli görevlerde bulunmuştur.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Yasemin Nur Bitlis, Polisan Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Holding Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.